moja krew daje życie
Moja krew daje życie!
12 marca 2017
Polko! Bądź zdrowsza! 2
10 kwietnia 2017
Pokaż wszystko

Gimnastyka śmiechu w szkołach

Dzień wiosny witałam ze śmiechem i radością z najmłodszymi w szkołach 🙂 Jadąc do szkół czułam ogromne szczęście, że mogę dzielić się radością z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty były cudowne mimo dość wymagającej grupy młodych ludzi 🙂
Ale dlaczego warto wprowadzać warsztaty gimnastyki śmiechu dla dzieci, nauczycieli i rodziców? Ćwiczenia ze śmiechem mogą być dla dzieci integrującą zabawią i dać im całkiem sporo rozwojowych korzyści. Po raz pierwszy gimnastyka śmiechu w szkole pojawiła się w Mombaju w 1998 roku, następnie w Bangalore, Suracie i innych miastach Indii. Informacje zwrotne były bardzo pozytywne i według relacji nauczycieli u dzieci zauważono duży rozwój. Następnie gimnastyka śmiechu wyszła poza granice Indii i możemy spotkać ją na przykład na Hawajach w prestiżowej międzynarodowej szkole, na Harwardzie i innych szkołach na świecie. Jakie są zatem te korzyści rozwojowe regularnej praktyki z najmłodszymi?

Korzyści gimnastyki śmiechu dla dzieci:

  1. Buduje sprawność fizyczną – Radosny śmiech poprawia krążenie krwi i dostarcza tlen do mózgu i narządów wewnętrznych. Podczas śmiechu pozbywamy się również nieświeżego powietrza z płuc, zwiększamy wydajność naszych płuc i zwiększamy wydolność oddechową, przyczyniając się do poprawy osiągnięć sportowych.
  2. Poprawia wyniki w nauce – Śmiech wpływa na poprawę koncentracji oraz zwiększa zdolność szybszego uczenia się.
  3. Rozwija kreatywność – Podczas zabawy angażujemy prawą półkulę mózgu, która jest odpowiedzialna za twórcze myślenie. Dzięki temu powstają nowe idee i pomysły.
  4. Rozwija inteligencje emocjonalną – Gimnastyka śmiechu uczy dzieci nieskrępowanej ekspresji. Poprzez zabawę i gry dzieci rozwijają swoją inteligencje emocjonalną. Pomaga to osiągnąć stan równowagi oraz lepiej radzić sobie z wyrażaniem swoich emocji. Regularne ćwiczenia zwiększają poziom pozytywnych informacji.
  5. Zmniejsza stres – Coraz częściej od dzieci wymaga się dorosłych zachowań i wywiera się na nie presje związane z wynikami w szkole. To wpływa na wysoki poziom stresu w ich życiu, a to wpływa na ich rozwój. Gimnastyka śmiechu jest szybkim i skutecznym sposobem na redukcje stresu.
Sesje gimnastyki śmiechu są świetną formą zarówno zabawy jak i edukacji. To wspaniały instrument integrowania środowiska szkolnego. Możemy połączyć w wspólnym śmiechu i zabawie uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Jeśli jesteś zainteresowany warsztatami i chcesz poznać szczegółową ofertą – proszę o kontakt 🙂

Dodaj komentarz