Food Revolution Day
27 maja 2016
Zdrowe nawyki żywieniowe – warsztaty w Rzeszowie
Zdrowe nawyki żywieniowe – warsztaty
14 czerwca 2016
Pokaż wszystko

Gimnastyka śmiechu dla wszystkich stron świata

Gimnastyka śmiechu dla wszystkich stron świata

Today it was wonderful! Big thank you for the time we spent together and for the fun, we had. 💛

Dzisiaj sesja śmiechu była cudowna! 💛 Ogromną niespodzianką było zobaczyć znajome twarze i poprowadzić warsztaty po angielsku dla tak wyjątkowej grupy. Były osoby ze wszystkich stron świata: Malezji, Słowacji, Hiszpanii, Ukrainy, Armeni i oczywiście Polski (mam nadzieję że dobrze zapamiętałam :D)

Niesamowita energia. Dziękuje!

Dzisiaj joga śmiechu jest już na całym świecie i jest międzynarodowym fenomenem. A czy znasz historię pierwszego klubu śmiechu?

W 1995 roku Dr med. Madam Kataria, pochodzący z Bombaju napisał artykuł pod tytułem: „Śmiech – najlepsze lekarstwo” dla magazynu o zdrowiu. Podczas zbierania materiałów do napisania tego artykuł odkrył szereg nowoczesnych badań, które pokazują jak wiele korzyści daje nam śmiech, zarówno dla ciała i umysłu. Dr Kataria od razu wpadł na pomysł, by to przetestować. Poszedł do lokalnego parku i przekonał kilka osób, by razem założyli klub śmiechu. Po pewnym czasie grupa ta urosła do 50 osób. Na początku wyglądało to tak, że wszyscy stali w okręgu, jedna osoba wychodziła na środek i opowiadała jakiś żart lub mówiła coś śmiesznego, co rozśmieszało całą grupę. Wszystkim się to podobało, jednak po 2 tygodniach nastąpił kryzys, ponieważ żarty się skończyły. Dr Kataria poprosił wszystkich o jeden dzień na wymyślenie czegoś nowego i udało się. Zrozumiał, że nasze ciało nie widzi różnicy pomiędzy śmiechem szczerym a udawanym śmiechem. Następnego ranka wytłumaczył to grupie i spróbowali śmiać się przez 1 minutę. Tak kryzys został przełamany i powstały ćwiczenia ze śmiechem.

A Ciebie zapraszam na kolejną sesję. Spotykamy się w każdy czwartek o godz. 19:30 w Studio Kasi Twardzik ul. Mickiewicza 19.

Paulina Kawa

2016.06.02

Dodaj komentarz